David Miklas
Profil Aktuality Výsledky Termínovka Vzkazy Fotogalerie Odkazy Kontakt Archiv


ČESKÝ POHÁR VII.

19.12.2009 - vánoční turnaj Českého poháru vyhrál P. Drtil 2:1 nad M. Hoffmannem. David Miklas po vítězství ve skupině, prohrál v osmifinále s J. Jeníčkem 3:4, když nevyužil 4 mečboly.

Nejvyšší zavření - P. Fojtík (156)
Nejvíc 180 - P. Drtil (7×)

Muži:
1. P. Drtil
2. M. Hoffmann
3. M. Slusarčík, A. Kolínský

ČESKÝ POHÁR VI.

3.10.2009 - vyhrál Pavel Drtil, který porazil ve finále Martina Hoffmanna 2:0 (3:0, 3:2). David Miklas skončil na 3. místě po prohře v semifinále 4:5 s Hoffmanem. Dvojice vyhráli M. Kapucián s D. Kordou.

Muži:
1. P. Drtil
2. M. Hoffmann
3. D. Miklas, P. Dufek

WINMAU WORLD MASTERS 2009

4.9.2009 - v 1. kole prohrál David Miklas s Eserem Tekinem (TUR) 2:3 (1:2, 1:2, 2:1, 2:0, 1:2).

Další podrobnosti zde na webu ČŠO.

KVALIFIKACE O MS V LAKESIDE 2010

3.9.2009 - opět v Bridlingtonu se konala kvalifikace na MS. David Miklas v 1. kole porazil Jerry Van Loana (USA) 2:1 (3:1, 2:3, 3:1). V dalším ho zastavil Paul Newstead (Cambridgeshire) 1:2 (2:3, 3:2, 2:4).

Více informací z turnaje najdete zde na webu ČŠO.

ČESKÝ POHÁR V.

29.8.2009 - v Senohrabech proběhl 5. díl Českého poháru. David Miklas skončil na 9. místě. Z vítězství se radoval M. Dudáš, který ve finále porazil P. Drtila. V turnaji dvojic vyhráli M. Dudáš s M. Kapuciánem. Podrobnosti zde na webu ČŠO.

Muži:
1. M. Dudáš
2. P. Drtil
3. M. Hoffmann, P. Dufek

DIDAM OPEN

23.8.2009 - další díl okruhu Tour of the Lowlands se uskutečnil v městečku Didam v zemi tulipánů a větrných mlýnů. Sobotní páry jsem nehrál a přijel jsem do haly zrovna na vyhlášení, ve kterém dominovali především v mužském turnaji Britové. Ve finále Woods and White přehráli Hendersona s Thompsonem. Irina Armstrong reprezentující Rusko získala dabl, když vyhrála nejdříve mixy s Hendriksem a poté hned ve finále žen s Detou Hedman porazili holandský pár Francis Hoenselaar a Karin Krappen. Ti budou reprezentovat Holandsko na nadcházejícím World Cupu v Americe. Po vyhlášení jsem si zajel do 12km vzdáleného Doetichenu, kde jsem objevil hospodu s 5 terči a u pivka jsem si chvilku hodil před nedělním turnajem. Nebyli by to Holanďani, aby neměli na zdi obrovskou tabuli s nápisem Barneveld.
V neděli jsem měl na terči číslo 10 nastoupit v 10:10 ke svému zápasu, ale protože jsem měl nějakýho freilose, tak jsem se díval na zápas opodál, kde už tekl 3:0 Mareno Michels. V jednu chvíli to vypadalo, že vývoj zápasu otočí, ale nedal na 3:3 dvě šipky a s turnajem se rozloučil hned po prvním kole. Já pak nastoupil do druhého kola proti Nizozemci Michaelu Stoetenu a byl jsem rád v prvním legu, když minul bull na zavření 170. Pak už to šlo v pohodě a postup do třetího kola po vítězství 4:1. Další zápas proti Alexi de Haasovi byl stejný jak průběhem, tak i výsledkem. Ve finále skupiny na mě čekal Ron Meulenkamp. S Ronem jsem měl do té doby bilanci 1:0, když jsem ho porazil před dvěma lety na Winmau World Masters. Bohužel letos to nevyšlo. První leg vyhrál Ron a další tři legy já. Vedl jsem 3:1 a za tohoto stavu jsem měl tři šipky na D2. Dvakrát o drát mimo a soupeř hned zavírá D4. Poté si drží podání a je srovnáno. Rozhodující leg mám po dvou kolech 262, bohužel závěr legu jsem nezvládl a skončil tak v last 64. Ron pak měl v dalším zápase na lopatě vítěze turnaje Johna Hendersona ze Skotska, když za stavu 3:3 Hendo míjí dabl a Ron po dvou šedesátkách nezavřel 130. Henderson má letos výbornou formu a ve finále nedal šanci Tony Westovi a jasně vyhrál 3:0 na sety. Henderson si přidal po vítězství na German open a Belgian open další pohár do vitríny.

Muži:
1. J. Henderson (SCO)
2. T. West (ENG)
3. P. Carter (ENG), 3. A. Norris (ENG)

SWEDISH OPEN 2009

16.8.2009 - oproti minulým létům byl tento severský turnaj přesunut ze sklonku roku na polovinu srpna. Do Stockholmu přijelo něco málo přes dvě stě hráčů a popravdě řečeno, kdo chtěl, mohl si zahrát víc než dost. Já, Lenon a Lábus jsme v pátek večer měli v plánu navštívit halu, dát si pivko a hodit si. Dopadlo to tak, že jsem se přihlásil do losovaných dvojic. Hrálo se systémem skupin a já dostal do dvojice Lenu Olsson. První zápas jsme vyhráli a vypadalo to nadějně, bohužel další dva jsme prohráli o vlásek a tak jsme nepostoupili. Tak rychle spát na zítřejší turnaj...
Na sobotu si přivezl nejlepší formu účastník mistrovství světa Nizozemec Willy van de Wiel, ale to předbíhám. Od 10 hodin dopoledne byl na programu zahřívák systémem KO. V mojí skupině byl i Lenon, který měl volňáska a po mém vítězství jsme si to dali o finále skupiny. Ze spodu to papírově vypadalo na Nizozemce Meulenkampa, jenže jsou to šipky a nakonec jsem musel porazit na vítězství ve skupině domácího borce. Do té doby vše v pohodě a po přestávce se hrálo čtvrtfinále, bohužel tam mi totálně odešla hra a porážka od Alvespara znamenala bramborový flek. Na 5. místě skončil i K. Ratajski po prohře s Willy v/d Wielem, který celkově zahřívací turnaj vyhrál.
Hlavní turnaj měl start na 13h, ale nikoho netrápilo, že v tu dobu nebyly vyvěšeny zápasy a tak se začalo se zpožděním. Hrály se skupiny po třech a dva postupovali do KO pavouka. Já měl dětskou skupinu, takže žádnej adrenalin se nekonal a v klidu postup z prvního místa. Ten již zmíněný adrenalin nakonec přišel. Nejdříve jsem první zápas dal 3:1 a v dalším kole nešly dably a to se nedá vyhrávat. Naštěstí i soupeř neměl zavírání a tak jsem šel po výsledku 3:2 dál já. Další zápas dospěl stejně tak do rozhodujícího legu a když jsem nedal 7 šípů na postup, schoval jsem šipky... soupeř míjí postup, tak jsem ho nakonec udolal, ale teď při mě stáli všichni svatí. V osmifinále jsem nastoupil proti Dennisu Nilssonovi. Za našimi zády byla slušná kulisa a každý jeho hod doprovázelo skandování… asi hrál dobře… nebo co. Dennis hrál koncentrovaněji, držel si svoje zahájení a stačilo mu mé zaváhání ve druhém legu, kdy jsem měl na zavření dvě kola. Po prohře 2:4 jsem skončil devátý.
Dennis pak přehrál v napínavém zápase švédského reprezentanta Daniela Larssona 4:3 a prohrál v semifinále 2:4 s Willy v/d Wielem, který si předplatil na sobotu pódium a tak vyhrál oba turnaje jednotlivců. Po předání cen se nešlo domů, ale naopak byl tu další turnaj dvojic nazvaný discomixed... Ano hráli se mixy za doprovodu diskotéky, ale to už je trochu z jiného soudku.
Lábus myslím, postoupil do KO pavouka a jeden zápas vyhrál a Lenon nevím. Spíše se věnoval prezentaci Czech open na který v podroušeném stavu v tu chvíli chtěl přijet každý Švéd :-)
V neděli se zas hrály asi tři turnaje dvojic, ale to už jsme raději vzali kramle domů, do našich luhů a hájů.

Muži:
1. W. v/d Wiel (NED)
2. A. Aström (SWE)
3. D. Nilsson (SWE), T. Edström (SWE)

9. D. Miklas

BELGIUM OPEN 2009

8.8.2009 - tento rok se hrál Belgický open v novém hracím místě než v předchozích letech, konkrétně v městečku Ranst nedaleko Antverp. V podstatně menší hale než je v Temse, bylo skutečně dost našlapáno a to myslím jak prostorově, tak i téměř kompletní špičkou WDF.
Na turnaj jsem se vypravil sám a bohužel pro mě skončil turnaj hned prvním zápasem. V prvním kole jsem měl volný los a ve druhém jsem narazil na rozehraného Bruno Raese z Belgie. V prvním legu to byla oťukávaná z obou stran a leg pro Bruna. Ve druhém, při svém zahájení, jsem nedal čtyři šipky na dabl 16 a soupeř mě ztrestal ukázkovým zavřením 156. Třetí leg začal 180,140 a já mohl jet domů, neboť v této chvíli nebylo obratu a máznul mi při svém zahájení 5 kolo.
Stejně dopadli za TOI TOI v prvním svém zápase M. Kapucian, M. Polach i M. Dudáš, který prohrál s mistrem světa z Lakeside Tedem Hankeym 1:3. K. Nagyová svůj první zápas vyhrála a poté podlehla celkové vítězce Detě Hedman. Můj přemožitel skončil až v poslední osmičce na raketě Johna Waltona, když vyřadil vítěze letošního Swiss open Scotta Mitchela i Tonyho Martina. Celkovým vítězem se stal John Henderson ze Skotska, když smáznul starýho mazáka Waltona 3:1 a 3:1. Hendo tímto kouskem posílil své šance na přímý postup na MS v Lakeside. Třetí místa obsadili Kim Huybrechts a vítěz Czech open Davy Prins.

Muži:
1. J. Henderson (SCO)
2. J. Walton (ENG)
3. K. Huybrechts (BEL), D. Prins (ENG)

AUSTRIAN OPEN 2009

21.6.2009 - ve Vídni skončil David Miklas na 5. místě!

Muži:
1. J. Michael (GRE)
2. C. Blot (FRA)
3. E. Stadler (AUT), Z. Lerchbacher (AUT)

SWISS OPEN 2009

6.6.2009 - Po třetí v řadě se hrál Swiss open ve víceúčelové hale v Lausenu poblíž Basileje. Tento turnaj již tradičně započítáván do žebříčku jak WDF tak i BDO navštěvují i přední hráči světového žebříčku. Tento rok přijeli Angličani i s mistrem světa Johnem Waltonem, legendou Peterem Evisonem a dalšími známými hráči, jako třeba atentátník Martin Atkins, vítěz z Antwerp Ian White či Scott Mitchell. Samozřejmě nemohli chybět Holanďani. Mareno Michels byl nasazená jednička na tomto turnaji, obhájce Joey ten Berge dále Willy v/d Wiel a další. Na soupisce bylo něco málo přes 130 mužů.
Já byl nalosován do skupiny č. 8 a v prvním kole jsem měl za soupeře z Holandska a v poklidu jsem postoupil 2:0 2:1 na sety. Druhé kolo bylo již kvalitnější a po boji 2:0, 1:2, 2:0 jsem přešel přes domácí stálici Gaudenze Coraye. Finále skupiny vypadalo po prvním setu 2:0 poměrně jednoduše, ale Jose Carvalho jako vyměněný, dal druhý set 1:2, a třetí set nakonec dopadl lépe pro mě.
Mezi posledními 16 proti mně nastoupil Scott Mitchell a takřka vůbec k ničemu mě nepustil, vyjma jednoho závěru a tak postoupil po výsledku 2:0, 2:1 do čtvrtfinále Angličan. Tam si průměrem 32 na šipku hladce poradil i s Martinem Atkinsem a výborný zápas a hlavně dramatický do posledního legu sehráli Mareno Michels s Willy v/d Wielem. V rozhodujícím legu začal lépe Willy 180 a zdálo se, že má semifinále nadosah, jenže nasazená jednička Mareno si další 180 sehrál na 56 a když soupeř minul dvě šipky na D20 tak zahrál nekompromisně 16, D20.
Další boje jsem neviděl, ale stejně jako minulý rok jsem vypadl s pozdějším vítězem, tentokráte Scottem Mitchelem, který v semifinále přešel přes Marena Michelse a ve finále zvítězil nad svým partnerem z párů Paulem Carterem 3 : 0 na sety. Scott Mitchell (31.19) - Paul Carter (28.13).
V nedělním finále dvojic oba finalisty jednotlivců přehráli těsně 3 : 2 na sety John Walton s Martinem Atkinsem.
V turnaji žen obsadila Katka Nagyová 5. místo.

Good darts!

Několik fotek je ve fotogalerii.

Muži:
1. S. Mitchell (ENG)
2. P. Carter (ENG)
3. S. O' Donnell (ENG), M. Michels (NED)
...
9. D. Miklas

TOUR OF THE LOWLANDS - ANTWERP OPEN 2009

23.5. - 24.5.2009 - Tour of the Lowlands - Antwerp Open 2009 Tento turnaj WDF a BDO kategorie 2 hostila již tradičně hala Expo v Temse. Sobota patřila dvojicím a já s Katkou Nagyovou jsme dopadli lépe než v prvním turnaji (Schiedam) celého okruhu Lowlands. Bylo přihlášeno 114 dvojic mixů a náš první zápas jsme vyhráli 3:2, když už jsme vedli 2:0, abysme to nakonec zdramatizovali. V druhém jsme vyhráli 3:1 a vypadalo to slibně. Finále skupiny, již bohužel pro nás nedopadlo dobře, když v prvním legu jsme nedali 3 šipky dabl a soupeř nám cvakl 104. Další dva legy jsme si nehodily na dabla, když se Katka trápila a soupeři nás jasně přehráli. Pro nás tedy zbyl konečný 17. flek.
Dvojice jsem nehrál a nevím, jak to Katka se svojí holandskou spoluhráčkou udělaly :-), ale skončily na celkovém 9. místě. Nakonec v sobotu jsem ještě dostal pozvánku na jeden hospodský turnaj, který byl od osmi večer, a hrálo se dvojité KO. Za každou 180ku byla prémie jakýkoliv drink, takže o přísun tekutin nebyla nouze a s mým finálovým kolegou z Holandska jsme pěkně vybrali jackpot. Ve finále pravé jsem s ním prohrál 1:3, ale v celkovém finále jsem vyhrál 3:1 a 4:0 za drtivého potlesku domácích zejména kvůli finiši 152. Turnájek se vydařil, ale spát jsem šel až v 1 hodinu po půlnoci a na druhý den nic moc odpočinek.
Na neděli bylo do turnaje jednotlivců přihlášeno 581 mužů a já do prvního kola dostal silného domácího soupeře Wilema Kralta. Špatný zápas to nebyl, ale soupeř o poznání klidnější mě porazil 4:2, když 2 šipky na D4 mě stály lepší výsledek. Tento zápas nám psal Gary Robson, který měl hrát s vítězem. Pro zajímavost Gary Robson den předtím vyhrál turnaj West Brabant Open, kterého se zúčastnili i letošní mistr světa Ted Henkey a přeběhlíci z WDF do PDC Gary Anderson, Michael van Gerwen a Vincent van der Voort. Po vyřazení byl čas na sledování zápasů a Wilem Kralt si nakonec poradil i s Gary Robsonem 4:3.
Turnaj byl opravdu hodně kvalitní, o čemž svědčí i finiš na 9 šipek v podání Johna Waltona, který si opět devítku zopakoval po Winmau. Za zmínku stojí to, že když to viděl Darryl Fitton hned vedle hrajícího Johna Waltona, tak zareagoval asi takhle: 180, 180, 60 a minul T15. Nacož John jen mávnul rukou něco jako ve znamení … jo hochu na to nemáš. Takže 2 devítky během 3 minut by byl asi rekord. Turnaj nakonec vyhrál Ian White ve finále nad Tedem Hankey 3:0 na sety. Na 3. místech skončili Scott Waites a Stephen O´Donnel. Celkově mezi posledními 8 bylo sedm Angličanů, mezi které se vklínil jen španělský Belgičan Tony Martinez.

Muži:
1. I. White (ENG)
2. T. Hankey (ENG)
3. S. Waites (ENG), S. O´Donnel (ENG)

HUNGARIAN OPEN 2009

9.5.2009 - Hungarian Open 2009, které hostilo Budapešťské Obchodní centrum Lurdy Ház, se konalo tento víkend. Pro začátek bych uvedl, že pořadatelé se opravdu vytáhli s umístěním pro tento turnaj, kde bylo hodně prostoru pro hraní, trénování i stolování. Navíc jak jsem se od Maďarů dozvěděl, celý pronájem měli zdarma, z čehož by si měli vzít příklad naši, se sháněním prostorů pro Czech Open, když se v posledních letech za tento turnaj platili opravdu nehorázné sumy. Vím, že to není lehké, ale ne nemožné.
V sobotu jsem byl nalosován na terč číslo 10. Náhoda tomu chtěla, že v této skupině byl i Peter Martin, ale to už předbíhám. V prvním zápase jsem hrál se Švýcarem R. Palladinem 4:0 a druhý můj zápas proti domácímu Kovácsovi skončil stejným poměrem. Dále už to byl pikantní zápas, alespoň pro mě s Peterem Martinem. Zápas jsem začal a v docela dobrém tempu na obou stranách si podržel podání a stejně tak i Peter v jeho legu 1:1. Poté jsem vyhrál 3 legy po sobě a skupina byla moje. Vedle finále skupiny vyhrál J. Ruczka nad Milošem Bédym a stal se tak mým soupeřem mezi poslední šestnáctkou. Ruczka sice vyhrál svůj první leg, ale nakonec jsem vyhrál 4:2 a postoupil do čtvrtfinále. To měl na dosah i Oto Zmelík, když vedl s Holanďanem Ad van Harenem 3:1, aby nakonec prohrál 3:4. Oto měl mečbol finišem 158, jenomže minul D19 a van Haren šanci proměnil. Právě s van Harenem jsem hrál další zápas, ve kterém jsem vedl 2:0, 3:1 a dopadl jsem stejně jako Oto Zmelík. V rozhodujícím legu jsem při zahájení van Harena promarnil 5 šipek na vítězství a stálo mě to umístění na bedně. Moje oblíbené páté místo na turnajích WDF nezklamalo, i když teď mnoho nechybělo na super umístění.
Zato Ad van Haren po 3. místě z minulého roku celý turnaj vyhrál, když ve finále porazil překvapení turnaje a v Čechách velmi známého slovenského borce Luboše Pivarče 6:4. Luboš přešel přes některé známé firmy, jako jsou Michal Witala a Nándor Bezzegh. Na třetím místě zůstali po porážce od van Harena další Holanďan Danny Schellekens a Jonas Olovsson ze Švédska po prohře s Pivarčem.

Fotky ve fotogalerii.

Muži:
1. A. van Haren (NED)
2. L. Pivarč (SVK)
3. D. Schellekens (NED), J. Olovsson (SWE)
5. D. Miklas

XVII. MISTROVSTVÍ ČR

1.5.2009 - letošní Mistrovtví republiky hostil pražský Bulldogs pub.
Pátek patřil jednotlivcům a já jsem byl v 1. skupině s Jirkou Pauzrem, Pavlem Kordou st. a Albertem Kolínským. Pro začátek skvělé, tři bizoni v jedné skupině. Postupně jsem hrál s Albertem 4:0, Jiřím 4:1 a Pavlem 4:0. Postup z prvního místa jsem si pohlídal v poklidu, i když Jirka trochu kousal, ale nedal pár dablů. Přesto mi cvakl 145 a to v jeho předešlém zápase zavřel Korďasovi 170 a bylo z toho největší zavření s prémií 2000 Kč.
V prvním kole pavouka mně dočista odešla hra a Jirka Brejcha mě vyprovodil po výsledku 5:1. A sen o obhajobě byl pryč. Mohl jsem jen přihlížet, jak se bude vyvíjet boj o mistra ČŠO. Nutno říci, že jsem neviděl všechny zápasy, ale letošní úroveň byla dosti slabá oproti minulým mistrovstvím. Za zmínku stojí zápas Marka Polacha s Martinem Hoffmanem, kdy hra měla nadprůměrnou úroveň na obou stranách, a Marek vyhrál 5:3.
Jinak velmi slabé první semifinále vyhrál Oto Zmelík nad Michalem Witalou 2:1 na sety a ve druhém Pavel Drtil 2:0 nad Pavlem Dufkem. Repríza finále z před dvou let dopadla stejně a Pavel Drtil porazil 3:2 na sety Otu Zmelíka.

Nejvyšší zavření: J. Pauzr - 170
Nejvíce 180: P. Drtil - 11

V ženách vybojovala titul Markéta Abadžievová nad Lenkou Schedivou.

V sobotu byly na programu páry a mixy.
V párech David Miklas s Martinem Kapuciánem bez problémů vyhráli svojí skupinu a vítězné tažení skončilo až ve finále, kde prohráli s Pavlem Drtilem a Martinem Hoffmannem 5:3.
V mixech s Katkou Nagyovou skončili na 3. místě. V semifinále nestačili na Lenku Schedivou a Pavla Drtila 4:2.

Muži:
1. P. Drtil
2. O. Zmelík
3. M. Witala, P. Dufek

Ženy:
1. M. Abadžievová
2. L. Schedivá
3. M. Frýdková, K. Obručová

Páry - Muži:
1. P. Drtil - M. Hoffmann
2. D. Miklas - M. Kapucián
3. M. Polach - M. Witala, Jrkal - Jeníček ml.

Páry - Ženy:
1. M. Abadžievová - M. Chudá
2. K. Nagyová - L. Schedivá
3.

Mixy:
1. P. Drtil - L. Schedivá
2. M. Navrátil - M. Chudá
3. D. Miklas - K. Nagyová, Bělobrádková - Jeníček

OPEN HOLLAND 2009

25.4.2009 - David Miklas skončil na 33. místě.
10.ročník Open Holland se hrál v Schiedamu, kterého od Rotterdamu dělila pouhá značka oddělující tyto dvě města. V sobotu se, jak je v zemi tulipánů zvykem, hráli dvojice mužů, žen a mixů. Bohužel jsme s Katkou Nagyovou neměli nikoho pro turnaj dvojic a hráli jsme jen mixy. Na první kolo docela známé tváře, šipkařskou princeznu Mieke de Boer a Daniela van Mourika. Ne že bychom se lekli, ale prostě to nešlo po dlouhé cestě a krátkém spánku. Prohra 3:0, kdy všechno pozavírala Mieke.
Zbytek dne jsem byl jako divák u výborných šipek a hodně i kvalitně potrénoval v tak motivujícím prostředí. Dutch turnaje jsou jako dělané na zlepšení hry, prakticky nelze počítat s tím, že přijde slabý soupeř. Narozdíl od jiných národních openů. Prostě od začátku do konce makat naplno, i když to zrovna nevyjde. Super prostředí, zástupy přihlížejících a povzbuzujících, motivuje ještě víc. Mají ten systém dobře zvládnutý a proto je tam tak velká líheň talentů. Na dvojice si přijel zahrát i Jelle Klasen s dalším ucastnikem MS PDC z před dvou let Toon Greebem, bohužel vypadli hned ve 2. kole s asi novou vycházející hvězdou Nielsem Stuiverem a Hansem Zeelenbergem, kteří vyhráli celý turnaj.
Na neděli jsem se dobře vyspal a v kombinaci se sobotním tréninkem jsem hrál v klidu a uvolněně. Mužský turnaj se hrál za účasti více jak 6 stovek hráčů. Moje skupina byla na terči 8 vedle mě na 7. hrál poslední vítěz Czech Open Dave Prins i Tony Martin, na 1. Mareno Michels na 3. Kim Huybrechts, z prava na 11. Alan Noris, na 13. Peter Evison a mezi nimi Joey ten Berge, ještě tam bylo dost zvučných jmen jako Steve Farmer či Daniel Brouwer. Na druhé straně hráli například Ross Montgomery, Fabian Rosenbrand, Robert Wagner, Mark Barilli a bůhví kdo ještě.
Hala měla 2 hrací sály. První kde bylo 64 bezdrátových terčů značky Datadart a 8 terčů bylo k dispozici na rozházení. Ve druhé hale byl 1 terč, kde se hrály vybrané zápasy na podiu. Tady se daly i konzumovat nápoje narozdíl od první haly. Samozřejmě nechyběl ani prodej se šipkarským zbožím a dalších věcí okolo šipek.
K turnaji: v prvním zápase byla na mě znát určitá nerozehranost, hlavně první 2 legy, pak už to šlo. Hrálo se systémem best of 7 a vyhrál jsem nad Erwinem Verstreatenem 4:2. První dvě kola píše vítěz a tak jsem psal zápas, ze kterého vzešel můj soupeř. Dobrý zápas, hodně 140 a tak jsem si říkal, že to bude hodně těžké. Asi mě chtěli zastrašit nebo co… Ale každý zápas je jiný a dobrou hrou jsem Ferry Pronka k ničemu nepustil a vyhrál 4:1. 3. zápas skončil opět 4:1 pro mě, ale Stefan van Dalen byl opravdu zvyklý hrát pod tlakem. Byl to fakt mazec a moje výhra byla jen za cenu vysokých náhozů s okamžitým zavíráním. To nekompromisní zavírání mi bohužel vypadlo ve finále skupiny proti Bauke de Boeru hned v prvním legu. Bauke měl jen jednu šipku a bez zaváhaní ji využil. Stejně jako za stavu 2:3, když jsem byl na dablu a on zavřel 120 na vítězství, 2:4.
Celkově nenašel přemožitele Mareno Michels, který v semifinále porazil 2:1(2:3,3:1,3:0) Alana Norise a ve finále Marka Barilliho 3:2(1:3,3:1,1:3,3:1,3:1). V ryze skotském semifinále odešel poražen Ross Montgomery 1:2(3:2,1:3,1:3).
V ženách kralovala Karin Krapen a je škoda, že Katka Nagyova nezvládla svůj druhý zápas, když byla jasně lepší ve skórovaní, vedla 2:0, aby nakonec prohrála 2:3.

Ve fotogalerii je pár fotek.

Muži:
1. M. Michels (NED)
2. M. Barrilli (SCO)
3. A. Noris (SWE), R. Montgomery (SCO)

Ženy:
1. K. Krappen (NED)
2. C. Molema (NED)
3. S. Buermans (NED), S. van Halderen (NED)

21. BULLS GERMAN OPEN 2009

18.4.2009 - se zúčastnilo 990 mužů. Vyhrál John Henderson ze Skotska, když ve finále porazil 3:2 (2:1,1:2,0:2,2:1,2:0) na sety Angličana Stephena Buntinga. Průměry finalistů byly 28,76 na straně vítěze a 28,01 na straně poraženého. John Henderson po vítězství z minulého roku na British Open, kdy výborným výkonem ve finále smetl Geryho Andersona, tak vyhrál opět turnaj kategorie A. Cesty obou finalistů Hendo: 3:1 Jamie Lewis, 3:1 Karsten Koch, 3:1 Ted Hankey, 2:1, 2:0 Martin Adams, 2:0, 1:2, 2:1 Robbie Green. The Bullet: 3:1 Danny Verbaenen, 3:0 Johann Honner, 3:0 Ben Michels, 2:0 a 2:0 Jan White a 2:1, 2:1 Robert Wagner.
Tradičně na tomto turnaji nechyběla třinácti členná česká výprava. David v prvním zápase vyhrál 3:1 nad Belgičanem Raonny Useem a ve druhém prohrál v rozhodujícím legu s Holandanem Jannickem Vankanem 2:3, když oba hráči nedokázali zavřít čtyři kola rozhodující double. Nejlépe si z Čechů vedl Miroslav Slusarčík, který při své premiéře prohrál finále skupiny s Klausem Baumertem 1:3 a zůstal na 65. místě.
V ženách Katka Nagyová skončila na 9. místě po prohře 1:3 s Tricií Wright, kterou zastavila až Trina Gulliverová ve finále 2:1, 1:2, 4:2.

Muži:
1. J. Henderson (SCO)
2. S. Bunting (ENG)
3. R. Green (ENG), R. Wagner (NOR)

Ženy:
1. T. Gulliver (ENG)
2. T. Wright (ENG)
3. L. Ashton (ENG), K. Lawman (ENG)

ČESKÝ POHÁR IV

11.4.2009 - v Přerově vyhrál Peter Martin, který porazil ve finále O. Zmelíka. David Miklas skončil na 9. místě, když nestačil na M. Hoffmanna 2:4. Ve dvojicích s P. Martnem prohráli ve finále s M. Wittalou a M. Poláchem 2:4.

Nejvyšší zavření - D. Dedek - 170

Muži:
1. P. Martin
2. O. Zmelík
3. M. Hoffmann, P. Novák

Dvojice:
1. M. Wittala - M. Polách
2. D. Miklas - P. Martin
3. M. Hoffmann - P. Drtil, J. Skúpý - ???

ČESKÝ POHÁR III

7.3.2009 - třetí turnaj Čekého poháru ve Zlatníkách vyhrál J. Jeníček. David Miklas prohrál s M. Hoffmannem 2:4 a skončil na 9. místě.
Ve dvojicích vyhráli M. Hoffmann s P. Drtilem. David s P. Martinem byli na 3. místě.

Nejvíc 180 - M. Kapucián
Nejvyšší zavření - P. Martin 156

Muži:
1. J. Jeníček
2. M. Witala
3. M. Hoffmann, M. Polach

Dvojice:
1. M. Hoffmann - P. Drtil
2. M. Witala - M. Polach
3. D. Miklas - P. Martin

DORTMUND OPEN 2009

14.2.2009 - na turnaji kategorie 2 WDF a sešlo se 378 hráčů. David byl nalosovaný do skupiny č. 2 a zde v prvním zápase vyhrál nad Danielem Steltem 3:0 na legy. Druhý zápas David nehrál, protože Chris Werner nepřijel a tak postoupil bez boje. Ve třetím kole vyhrál nad domácím hráčem 3:0, když si bez problémů podržel své zahájení legu a soupeř při svém zahájení promarnil několik pokusů na dablu. Finále skupiny jeho vlastními slovy: "Vůbec nevím, co jsem hrál a nemohl jsem se dostat do hry a tak Vladimir Andersen to měl vcelku jednoduché, výsledek 3:0 pro Dána hovoří za všechno."
Nejlepší šipky předváděl po dobu celého turnaje Gino Vos a právem vybojoval svůj první titul WDF turnaje, když ve finále porazil obhájce loňského prvenství Ronnyho Huybrechtse 3:1 na sety. Třetí místo obsadili Mareno Michels a Andree Welge. Martin Kapucián obsadil po prohře 3:2 s Johnny Petermansem deváté místo.
Mezi ženami se umístila i Katka Nagyová rovněž na devátém místě, která prohrála s Irinou Armstrong 3:0.

Muži:
1. G. Vos (NED)
2. R. Huybrechts (BEL)
3. M. Michels (NED), A. Welgee (GER)

33. David Miklas

ČESKÝ POHÁR II

31.1.2009 - druhý turnaj Českého poháru v Žabčicích vyhrál Miroslav Gronych, který porazil Miloslava Navrátila 3:2. David Miklas po postupu ze skupiny prohrál s M. Navrátilem 0:4.
Lépe se mu vedlo ve dvojicích, kde skončili s Michalem Ondem na 3. místě. Zvítězili Karel Sedláček a Martin Kapucián.

Muži:
1. M. Gronych
2. M. Navrátil
3. M. Kapucián, O. Zmelík

Dvojice:
1. K. Sedláček - M. Kapucián
2. M. Hoffmann - R. Scbhýbal
3. D. Miklas - M. Ondo

ČESKÝ POHÁR I

17.1.2009 - prvním turnaj Českého poháru v roce 2009 vyhrál Peter Martin. Ve finále si poradil s Karlem Sedláčkem 3:0. David Miklas skončil na 9. místě, který prohrál v osmifinále s pozdějším vítězem 1:4.
Ve dvojicích David s Pavlem Drtilem obsadili 3. místo, když prohráli s M. Kapuciánem a K. Sedláčkem 1:3. Ti právě turnaj dvojic vyhráli.

Muži:
1. P. Martin
2. K. Sedláček
3. R. Pavlík, M. Hoffmann
9. D. Miklas

Dvojice:
1. K. Sedláček - M. Kapucián
2. M. Polách - R. Pavlík
3. D. Miklas - P. Drtil

TOP 16

3.1.2009 - v Senohrabech se konal turnaj TOP 16. Jak M. Navrátil zakončil loňský rok, tak začal ten nový a zvítězil. Posledních 8 hrálo systémem 501 double in double out.

Nejvíc 180: Miklas - 6×
Nejvyšší zavření: Fojtík - 158

Muži:
1. M. Navrátil
2. P. Touš
3. D. Miklas, M. Hoffmann


Aktuality 2008



Žebříček ČŠO
5.3.2012
1. P. Drtil1955
2. M. Ondo1644
3. D. Miklas1595
4. F. Slavík1156
5. M. Kapucián1010
...(více)



Aktualizováno: 5.3.2012     © Václav Miklas 2005